دفتر تهران: 150 17 910 21 98+, نمایندگی ترکیه: 71 95 541 552 90+, نمایندگی عمان: 5706 9110 968+, نمایندگی آلمان: 475 71 599 151 49+

خبرنامه در مارکتینگ

نحوه راه اندازي خبرنامه به چه صورت است و چه مزیتی برای کسب‌وکارها دارد؟

نحوه راه اندازي خبرنامه به چه صورت است و چه مزیتی برای کسب‌وکارها دارد؟

نحوه راه اندازي خبرنامه به چه صورت است؟ آیا تا به حال برای بهبود کسب‌وکار خود از خبرنامه‌ها استفاده کرده‌اید؟ اگر تا به حال برای این سؤالات جوابی پیدا نکرده‌اید حتماً این محتوا را تا انتها بخوانید. خبرنامه‌ها یکی از مواردی هستند که به خوبی می‌توانند باعث رونق کسب‌وکارها شده و برند شما را بهتر و بیشتر به کاربران و مخاطبان شما معرفی کنند.

خبرنامه چیست؟

قبل از اینکه در خصوص نحوه راه اندازي خبرنامه به شما اطلاعاتی بدهیم باید خبرنامه را به شما معرفی کنیم. آیا تا به حال این اصطلاح به گوش شما نخورده است؟ وقتی صحبت از بازاریابی آنلاین کسب‌وکار شما می‌شود، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی از این روش‌ها خبرنامه است که کسب‌وکارها خیلی به دنبال آن نیستند! در صورتی که استفاده از این استراتژی نتایج جالب توجهی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

خبرنامه یکی از انواع روش‌های بازاریابی از طریق ایمیل است. شاید شما در سایت‌ها دیده باشید که در کادری نوشته شده “برای دریافت خبرنامه‌های ما ایمیل خود را وارد کنید” از این کادر برای دریافت ایمیل کاربران جهت ارسال خبرنامه‌ها استفاده می‌شود. ارسال خبرنامه یکی از ارزان ترین راه‌های مارکتینگ و معرفی برند برای کسب‌وکارها است.

نحوه راه اندازي خبرنامه به چه صورت است؟

نحوه راه اندازي خبرنامه بر اساس نوع کسب‌وکار شما ممکن است متفاوت باشد اما اصول و قواعد خاصی دارد که باید از آن‌ها پیروی کنید.

  • در مرحله اول شما باید یک لیست ایمیل از مشتریان و مخاطبان خود داشته باشید. شما می‌توانید این ایمیل‌ها را در هنگام خرید، در هنگام پر کردن فرم‌ها، در هنگام دریافت نظرات و پیشنهادات و روش‌های دیگر به دست بیاورید.

نکته مهم این است که ایمیل‌ها باید همگی مرتبط با کسب‌وکار شما باشد. در واقع ایمیل‌ها باید متعلق به افرادی باشند که به نحوی با کسب‌وکار شما سروکار دارند و استفاده از ایمیل افراد متفرقه و ارسال پیام انبوه به آن‌ها کمکی به شما نمی‌کند.

  • در مرحله دوم در خصوص نحوه راه اندازي خبرنامه، شما باید یک پلتفرم ارسال ایمیل را انتخاب کنید. البته شما می‌توانید از ایمیل رسمی متعلق به سایت خودتان استفاده کنید. در این صورت اعتبار ایمیل و خبرنامه افزایش پیدا کرده و کاربران نیز با مشاهده آدرس سایت شما در آدرس ایمیل به آن اعتماد بیشتری می‌کنند.
  • در مرحله سوم باید یک خبرنامه برای خود ایجاد کنید. برای ایجاد خبرنامه باید از نکات مهمی استفاده کنید. هدف خبرنامه این است که به عنوان ابزاری برای بازاریابی یک محصول و یا معرفی یک شرکت باشد پس باید ساختار درست و قابل قبولی داشته و از محتوای مناسبی نیز استفاده کند.

به این نکته توجه کنید که خبرنامه‌ها فقط برای اخبار نیستند و شما می‌توانید محصولات جدید و جذاب خود را نیز تبلیغ کنید. همچنین در خبرنامه می‌توانید یک جایزه ویژه برای افراد و یا یک تخفیف ویژه را نیز لحاظ کنید تا افراد بیشتر جذب خبرنامه شما شوند.

  • مرحله چهارم و مهم در ارسال خبرنامه تداوم است. همان‌طور که گفته شد نحوه راه اندازي خبرنامه و ارسال آن از طریق ایمیل بسیار مقرون به صرفه است. پس دلیل ندارد تنها یک بار از آن استفاده کنید. شما می‌توانید از خبرنامه به صورت مداوم استفاده کنید. شما می‌توانید به صورت هفتگی، ماهانه و حتی دو هفته یکبار خبرنامه‌ها را برای کاربران و مخاطبان خود ارسال کنید. فقط دقت داشته باشید که به صورت روزانه خبرنامه ارسال نکنید چراکه باعث دلسردی کاربران و مخاطبان شما می‌شود.

استفاده از شرکت‌های حرفه‌ای برای ارسال خبرنامه

نحوه راه اندازي خبرنامه و استفاده از آن به تنهایی برای شرکت‌ها امکان‌پذیر است اما نکته قابل توجه این است که ارسال خبرنامه به تنهایی مفید نیست و شما باید محتوای ساختار خبرنامه را نیز بر اساس اصول و استانداردها ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید از شرکت‌های حرفه‌ای که سال‌ها در زمینه تهیه و ارسال خبرنامه تجربه داشته‌اند استفاده کنید.

استفاده از خدمات ارائه‌شده در مجموعه جورچین وب

مجموعه  جورچین وب به‌عنوان یک  مجموعه حرفه‌ای و منظم به صورت پیوسته در حال توسعه ابزارهای مارکتینگ خود است. این مجموعه با تجربه 9 ساله به راحتی می‌تواند کسب‌وکار شما را آنالیز کرده و بهترین ابزارها را در اختیار شما قرار دهد. این کار باعث می‌شود که به‌خوبی کسب‌وکار شما رونق پیدا کند. ما به شما کمک کنیم که محصولات و خدمات خود را به‌صورت آنلاین به مشتریانتان ارائه بدهید.

 این مجموعه در زمینه‌های مختلف قادر به ارائه خدمات به مشتریان خود است. شما می‌توانید در زمینه‌های طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، امنیت سایت و تولید محتوا خدمات گسترده‌ای را از ما دریافت کنید. شما می‌توانید در خصوص نحوه راه اندازي خبرنامه و آموزش استفاده از آن از کارشناسان و مشاوران این مجموعه استفاده نمایید.

ارتباط سریع با جورچین وب

برای سفارش خدمات نیاز نیست مراحل اداری طی کنید ! از طریق یکی از راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید و سوالات خودتون رو از ما بپرسید، مشاوره رایگان یکی از خدمات ماست. ما از شروع ایده تا همیشه در کنار شما می مونیم.

جدیدترین های جورچین وب