دفتر تهران: 150 17 910 21 98+, نمایندگی ترکیه: 71 95 541 552 90+, نمایندگی عمان: 5706 9110 968+, نمایندگی آلمان: 475 71 599 151 49+

ایمیل مارکتینگ

عنوان ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه می‌تواند باعث رشد کسب‌وکارها شود؟

عنوان ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه می‌تواند باعث رشد کسب‌وکارها شود

ایمیل مارکتینگ را می‌توان سودآورترین کانال بازاریابی مستقیم دانست. تقریباً به ازای هر 1 دلار خرج شده، میانگین بازگشت سرمایه 42 دلار است. البته برای اینکه به این رقم برسید باید به صورت اصولی و حرفه‌ای این فرایند را انجام دهید. بر اساس اطلاعات منتشر شده در سال 2019 این استراتژی در بین کسب‌وکارهای نوپا به شدت مورد توجه بوده است.

ایمیل های معرفی

بزودی اطلاعات مربوطه بارگذاری میشود.

ایمیل های فروش ویژه

بزودی اطلاعات مربوطه بارگذاری میشود.

ایمیل های مناسبتی

بزودی اطلاعات مربوطه بارگذاری میشود.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ را می‌توان سودآورترین کانال بازاریابی مستقیم دانست. تقریباً به ازای هر 1 دلار خرج شده، میانگین بازگشت سرمایه 42 دلار است. البته برای اینکه به این رقم برسید باید به صورت اصولی و حرفه‌ای این فرایند را انجام دهید. بر اساس اطلاعات منتشر شده در سال 2019 این استراتژی در بین کسب‌وکارهای نوپا به شدت مورد توجه بوده است.

 ایمیل مارکتینگ یک فرآیند استراتژیک بازاریابی بسیار گسترده است. درواقع افراد مبتدی نباید به تنهایی اقدام به این کار کنند چرا که سرمایه و وقت خود را به سادگی به هدر می‌دهند. برای اینکه به خوبی بتوانید از فواید استثنایی ایمیل مارکتینگ استفاده کنید باید به خوبی به سؤالات زیر پاسخ دهید.

 

 

آیا ساخت ویدیوها برای ویدیو ماركتينگ سخت است؟

  • چرا کسب‌وکار شما به این استراتژی نیاز دارد؟
  • این استراتژی چگونه به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟
  • استراتژی‌های کسب‌وکار شما برای ارتباط با مشتریان چیست؟
  • نحوه تعامل مخاطبان شما با این استراتژی چگونه است؟
  • چه تعداد از مخاطبان و مشتریان شما از ایمیل استفاده می‌کنند؟
  • و ده‌ها سؤال دیگر

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ به معنی ارسال ایمیل‌های تجاری به لیستی از مخاطبینی است که صریحاً اجازه دریافت ایمیل از شما را داده‌اند. در نتیجه شما می‌توانید برای افزایش فروش و ایجاد یک جامعه پیرامون برند خود از این استراتژی استفاده کنید. به عنوان مثال خبرنامه‌های خود را از طریق ایمیل به دست مخاطبان خود برسانید. نکته‌ای که باید در همین ابتدا به آن توجه شود این است که ایمیل مارکتینگ با ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی انبوه متفاوت است.

ایمیل مارکتینگ به چه نوع ایمیل‌هایی گفته می‌شود؟

ایمیل مارکتینگ برای انتشار مطالب و مقالات استفاده می‌شود. همچنین شما می‌توانید در این فرایند کاتالوگ‌های تبلیغاتی خود را نیز ارسال کنید. اخبار و پیشنهادات ویژه، کاتالوگ‌های مربوط به انتشار محصولات جدید، محتوایی مانند کتاب‌های الکترونیکی و وبینارها و در کل برند کسب‌وکار شما، می‌تواند در این استراتژی استفاده شده و از طریق ایمیل‌ها برای مخاطبان ارسال شود.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که در فرایند ایمیل مارکتینگ برای تبلیغ یک محصول، محتوا به نحوی ساخته می‌شود تا به راحتی مخاطب را ترغیب به خرید کند. این کار به اصطلاح CTA یا همان “کال تو اکشن” نامیده می‌شود. با این کار خواننده ایمیل برای خرید محصول و یا خدمات شما ترغیب شده و برای خرید آن اقدام می‌کند.

آیا ایمیل مارکتینگ همچنان مورد توجه و مهم است؟

قبل از اینکه به این سؤال جواب دهیم باید به این نکته اشاره کنیم که ایمیل‌ها یک فناوری قدیمی هستند. اولین ایمیل‌ها در سال‌های 1971 مورد استفاده قرار گرفتند و می‌توان گفت که ایمیل مارکتینگ یک روش بازاریابی 50 ساله است.

حال ممکن است فکر کنید، «آیا مردم واقعاً هنوز از ایمیل استفاده می‌کنند؟ آیا در ایران این استراتژی جوابگو است و کاربران مدام به ایمیل‌هایشان مراجعه می‌کنند؟ آیا رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی بهتر و کارآمدتر نیستند؟ جواب این سؤال واضح است: بله.

مزیت‌های ایمیل مارکتینگ

 درست است که رسانه‌های اجتماعی یک کانال مهم برای هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ هستند، اما ایمیل مارکتینگ چندین مزیت بزرگ را در خود جای داده است.

  • مزیت اول: قابلیت شخصی‌سازی بیش از حد

شما می‌توانید پیام‌ها را بر اساس نوع مخاطب، سن و جنسیت آن‌ها دسته‌بندی و مدیریت کنید تا هر شخص پیام مختص به خود را دریافت کند.

  • مزیت دوم: کاهش شدید هزینه‌ها

استفاده از کانال‌های ویژه برای ایمیل مارکتینگ به شدت مقرون‌به‌صرفه است. هزینه تبلیغ در شبکه‌های مجازی به شدت بالا است و استفاده از اینفلوئنسر ها نیز هزینه بالایی می‌خواهد. در حالی که استفاده از ایمیل‌ها هزینه بسیار کمتری را نیاز دارد.

  • مزیت سوم: نرخ تبدیل مخاطب به مشتری بالا است

یکی از نکات مهم در ایمیل مارکتینگ این است که تعداد نفرات بیشتری از مخاطبان به مشتری تبدیل می‌شوند. دلیل این امر هم قابلیت بالا در شخصی‌سازی پیام‌ها است.

  • مزیت چهارم: دسترسی مستقیم به مخاطب

شما به صورت مستقیم به مخاطب دسترسی دارید و می‌توانید به صورت منظم و برنامه‌ریزی‌شده بر اساس سلیقه و نیاز مخاطب برای او پیام ارسال کنید. در حالی که در شبکه‌های اجتماعی شما باید برای تعداد زیادی از مخاطبان تنها یک پیام را ارسال کنید و نرخ تبدیل مخاطب به مشتری در این حالت به شدت کاهش پیدا می‌کند و به کمتر از 1 درصد می‌رسد.

استفاده از شرکت‌های حرفه‌ای در زمینه ایمیل مارکتینگ

اینکه در فرایند ایمیل مارکتینگ موفق عمل کنید باید از شرکت‌های حرفه‌ای و با سابقه در این زمینه کمک و مشاوره دریافت کنید. این کار باعث می‌شود که کسب‌وکار شما بهتر و بیشتر دیده شود. باید به این نکته توجه کنید که استفاده از ایمیل مارکتینگ به این معنی نیست که به صورت چشم بسته و برای تعداد زیادی از افراد و آدرس‌های ایمیل، پیام ارسال کنید. (در این حالت پیام‌های شما وارد بخش اسپم در سرورهای ایمیل‌ها می‌شود.)

 شما باید به صورت هوشمند و هدفمند و با استفاده از استراتژی‌های درست برای مخاطبان خود پیام‌های روزانه و هفتگی ارسال کنید. برای این کار نیاز به خدمات شرکت‌هایی دارید که در این زمینه تجربه بالایی دارند.

استفاده از خدمات ارائه‌شده در مجموعه جورچین وب

گروه جورچین وب به‌عنوان یک مجموعه پیشرو و حرفه‌ای به‌صورت مداوم در حال توسعه ابزارهای مارکتینگ خود است. این مجموعه با تجربه 9 ساله به راحتی می‌تواند کسب‌وکار شما را آنالیز کرده و بهترین استراتژی‌ها در زمینه ایمیل مارکتینگ را در اختیار شما قرار دهد. شما می‌توانید در زمینه‌های طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، امنیت سایت و تولید محتوا خدمات گسترده‌ای را از ما دریافت کنید.

ارتباط سریع با جورچین وب

برای سفارش خدمات نیاز نیست مراحل اداری طی کنید ! از طریق یکی از راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید و سوالات خودتون رو از ما بپرسید، مشاوره رایگان یکی از خدمات ماست. ما از شروع ایده تا همیشه در کنار شما می مونیم.

جدیدترین های جورچین وب