دفتر تهران: 150 17 910 21 98+, نمایندگی ترکیه: 71 95 541 552 90+, نمایندگی عمان: 5706 9110 968+, نمایندگی آلمان: 475 71 599 151 49+

کامنت مارکتینگ

كامنت ماركتينگ چیست و چه کاربردی دارد؟

كامنت ماركتينگ چیست و چه کاربردی دارد؟

كامنت ماركتينگ شامل اظهار نظر در وبلاگ‌ها به منظور جلب اعتماد سایر وبلاگ نویسان و بازدید کننده‌ها در خصوص یک کسب‌وکار است. اکثر افرادی که اقدام به این کار می‌کنند صاحب مقام و صاحب‌نظر هستند، بنابراین استفاده از كامنت ماركتينگ راهی عالی برای جلب توجه افراد به کسب‌وکارها است.

كامنت ماركتينگ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

كامنت ماركتينگ در وبلاگ‌ها باید در جهت ایجاد آگاهی و جلب اعتماد کاربران باشد. این یکی از راه‌های تبلیغ نام یا کسب‌وکار شما است. البته این کار به‌آسانی نیست. در واقع شما باید همیشه به خاطر داشته باشید که همان‌طور که در سایت‌های مختلف اظهار نظر می‌کنید، مواردی نیز وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب شود؛ مانند تمرکز بیش از حد بر روی دریافت لینک، نظرات بسیار سطحی، ایجاد پروفایل‌های متعدد و غیرواقعی و موارد دیگر.

 ایمیل مارکتینگ یک فرآیند استراتژیک بازاریابی بسیار گسترده است. درواقع افراد مبتدی نباید به تنهایی اقدام به این کار کنند چرا که سرمایه و وقت خود را به سادگی به هدر می‌دهند. برای اینکه به خوبی بتوانید از فواید استثنایی ایمیل مارکتینگ استفاده کنید باید به خوبی به سؤالات زیر پاسخ دهید.

نحوه انجام کامنت مارکتینگ

فرآیند كامنت ماركتينگ به این صورت است که افراد و مخاطبان را هدف قرار می‌دهد. در واقع هدف اصلی این است که با سایر نظردهندگان معمولی آشنا شویم. همچنین می‌توانید با ارسال نظرات، سؤالات یا پیشنهادات قابل تأمل، توجه نویسنده را جلب کنید.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم در كامنت ماركتينگ این است که شما باید بسته به جایگاه و زمینه تخصصی خود در جمع مناسبی باشید. با ارسال نظرات تخصصی آن‌ها از زحمات شما قدردانی خواهند کرد، به خصوص اگر نظرات قابل توجهی را ارسال کنید. با پاسخگویی به سؤالات کاربران، شما می‌توانید هم برند خود را گسترش دهید و هم اینکه بیشتر در بین کاربران شناخته شوید. این کار باعث می‌شود که بتوانید توجه مخاطبان و کاربران را در وبلاگ‌ها و حتی شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکار خود جلب کنید.

كامنت ماركتينگ در مورد محصولات یا خدماتی نیست که شما بازاریابی می‌کنید.

نکته مهم در كامنت ماركتينگ این است که شما نباید به صورت مستقیم محصول و یا خدمات خود را تبلیغ کنید. اگرچه هدف اصلی استفاده از این استراتژی این است که کسب‌وکار شما بین مخاطبان شناخته شود اما این کار نباید به صورت مستقیم انجام شود؛

بنابراین به یاد داشته باشید که کلید شما برای “نفوذ” در ذهن اشخاص در وبلاگ‌ها، فروم ها و شبکه‌های اجتماعی این است که در بین نظرات دیگران به دنبال سؤال‌ها و نظراتی باشید که بتوانید در حوزه تخصصی خود به آن‌ها پاسخ داده و نظر کاربر را به خود جلب کنید.

چگونه در فرایند كامنت ماركتينگ فعالیتی مؤثری داشته باشیم؟

در زیر موارد مهم را به شما معرفی می‌کنیم:

  • موضوع مهم است

سعی کنید در مورد موضوعاتی صحبت نکنید که با حوزه کسب‌وکار یا علاقه شما مرتبط نیست. مردم بیش از هر زمان دیگری در مورد حقوق خود به عنوان یک کاربر اینترنتی آگاه هستند. آن‌ها نمی‌خواهند نظرات و دیدگاه‌های تندوتیز و بی‌ربط را مشاهده کنند، بنابراین اگر کسب‌وکار شما با موضوع مربوط نیست و یا شما اطلاعی از موضوع ندارید بهتر است که اصلاً در این بحث و موضوع شرکت نکنید.

  • بسترهای تحقیقاتی

شما نمی‌توانید فرآیند كامنت ماركتينگ را در همه‌جا و هرکجا که دوست دارید اجرا کنید. برای اینکه مردم شما و دیدگاه‌های شما را جدی بگیرند، باید به اندازه کافی دیده شوید. در نتیجه قبل از اینکه اقدام به این فرآیند کنید باید یک تحقیق کامل در مورد پلتفرم‌هایی که می‌توانید نظرات خود را بیان کنید، انجام دهید.

  • اعتبار لازم را برای افراد قائل شوید

در فرآیند كامنت ماركتينگ، شما در مورد کار و یا یک شخص حقیقی اظهار نظر می‌کنید. پس باید باکمال احترام و قدردانی از اشخاص و کسب‌وکارها، محتوای متنی خود را ارسال کنید. با این کار می‌توانید خود را متفاوت نشان داده و احترام و توجه بیشتری را به خود جلب کنید.

  • چیز جدیدی اضافه کنید

تکرار نکات و استدلال‌های مطرح شده توسط نویسنده وبلاگ یا محتوای وب، در نظر شما فایده‌ای ندارد. در فرایند كامنت ماركتينگ به چیزی منحصر به فرد و جدید فکر کنید تا مطالب مفید و قابل توجهی را اضافه کنید. این موارد می‌توانند یک استدلال، یک نکته علمی و یا یک نقل قول بسیار مفید باشند.

استفاده از خدمات ارائه‌شده در مجموعه جورچین وب

 برای اینکه در فرایند كامنت ماركتينگ به صورت حرفه‌ای عمل کنید باید از شرکت‌های حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه جورچین به عنوان یک شرکت تخصصی در این زمینه آماده ارائه مشاوره و خدمات تخصصی به انواع کسب‌وکارهای مختلف است. استفاده از این استراتژی به صورت درست و اصولی باعث می‌شود که کسب‌وکار شما را بیشتر و بهتر رونق پیدا کند.

 این مجموعه در زمینه‌های مختلف قادر به ارائه خدمات به مشتریان خود است. شما می‌توانید در زمینه‌های طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، امنیت سایت و تولید محتوا خدمات گسترده‌ای را از ما دریافت کنید. شما می‌توانید به راحتی پروژه مربوط به كامنت ماركتينگ خود را از صفر تا صد در جورچین وب انجام دهید.

ارتباط سریع با جورچین وب

برای سفارش خدمات نیاز نیست مراحل اداری طی کنید ! از طریق یکی از راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید و سوالات خودتون رو از ما بپرسید، مشاوره رایگان یکی از خدمات ماست. ما از شروع ایده تا همیشه در کنار شما می مونیم.

جدیدترین های جورچین وب