دفتر تهران: 150 17 910 21 98+, نمایندگی ترکیه: 71 95 541 552 90+, نمایندگی عمان: 5706 9110 968+, نمایندگی آلمان: 475 71 599 151 49+

در زمان فیلترینگ اینستاگرام چگونه فروش داشته باشیم؟

جدول محتویات

با شیوع بیماری کرونا و تغییر سبک زندگی افراد  رفته رفته بازار کسب و کارهای آنلاین رونق گرفت و خرید و فروش اینترنتی هم در میان اکثر مردم جایگاه ویژه ای یافت. اینستاگرام هم بستر خوبی بود برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی و فروش محصولات بدون واسطه و مستقیم از طریق صاحبین کسب و کار در این میان بسیاری از کسب و کارهای جدید هم ایجاد شد و بلاگرها درامدهای خوبی از تبلیغات سایر کسب و کارها بدست اورند.

اما این مکان مجازی رایگان همواره با تهدید فیلترینگ و بسته شدن همراه بود تا زمانی که اینترنت ها ملی شد و تقریبا برای همیشه فضای رایگان اینستاگرام برای مخاطبین ایرانی بسته شد و در حال حاضر تنها از طریق وی پی ان اجازه ورود به این مکان میسر است که برای خیلی از افراد استفاده از این امکانات دیگر در دسترس نیست.

در این زمان بسیاری از کسب و کارها که تنها راه فروش خود را اینستاگرام می دانستند با کاهش فروش مواجه شدند از طرفی دنبال کنندگان این افراد که مشتریان بالفعل بودند هم دیگر به راحتی امکان دسترسی به اینستاگرام را ندارند. در این مطلب به دنبال راه کارهایی هستیم که در زمان فیلترینگ اینستاگرام می توانند ما را در امر فروش یاری کنند.

راه کارهایی برای فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرامفروش در زمان فیلترینگ اینستاگرام

قبل از رونق اینستاگرام افراد از طریق کانال های تلگرام به امر فروش مشغول بودند اما با فیلترینگ تلگرام کانال های تلگرامی هم رونق سابق را از دست دادند و به اینستاگرام روی اوردند.

در حال حاضر جایگزین های مناسبی که از ان ها میتوانیم بجای اینستاگرام یا در کنار اینستاگرام استفاده کنیم به شرح زیر می باشند:

 1. وب سایت

  بسیاری از کسب و کارها از همان شروع فعالیت به ایجاد یک فروشگاه اینترنتی در کنار فروشگاه فیزیکی دست زدند و علاوه بر مشتریان واقعی مشتریانی هم در دنیای مجازی داشتند و رفته رفته با ایجاد محتوا و بهینه سازی سایت خود به جایگاه بالایی در گوگل دست یافتند. اگر به تازگی می خواهید فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را راه اندازی کنید نگران نباشید هیچ وقت برای این کار دیر نیست و هنوز هم میتوانید در میان رقبای خود حرفی برای گفتن داشته باشید.

  بعد از راه اندازی وب سایت باید یک ویترین زیبا برای فروشگاه خود از طریق تولید محتوا ایجاد کنید سعی کنید وب سایتی که طراحی کرده اید کاربر پسند باشد و شخص به سعت بتواند به هدفی که برای ان شما را جستجو کرده دست یابد و با خاطره ی یک خرید راحت و اسان وب سایت شما را ترک کند پس تا میتوانید ساده گی و سهولت در امر خرید را الویت طراحی سایت خود قرار دهید. همچنین به مرور روی سئوی سایت و بهینه سازی وب سایت خود توسط متخصصان در این حوزه کار کنید تا رتبه مناسبی را در مقابل رقیبانتان در موتورهای جستجوی گوگل به دست بیاورید و شانس دیده شدن فروشگاهتان را چندین برابر افزایش دهید.

  با راه اندازی یک وب سایت و داشتن یک آنلاین شاپ همیشه مغازه ی خود را باز نگه دارید و از تجربه ی یک فروش آسان و بی دغدغه در هر ساعتی از شبانه روز لذت ببرید.

 2. ایمیل مارکتینگ

  بسیاری از افراد پیام های خود را در صندوق دریافتی ایمیل به صورت روزانه چک می کنند از این منبع مهم هرگز غافل نشوید. با جمع آوری اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل و شماره تماس مخاطب این شانس دیده شدن را برای خود ایجاد کنید تا از طریق ایمیل آفرها و پیشنهادات ویژه ی فروش خود را برای مخاطب ارسال نمایید. با توجه به اطلاعاتی که از مخاطبین خود در دست دارید می توانید در ایمیل های ارسالی برای مخاطب دقت بیشتری کنید و مواردی که بیشتر مورد پسند این افراد هست را ارسال کنید تا شانس بیشتری برای کلیک شدن و مراجعه فرد به وب سایت و فروشگاه اینترنتی خود داشته باشید.

  با استفاده از ایمیل مارکتینگ افراد را از فروش های فصلی و افرهای فصلی خود باخبر کنید همچنین اگر خریدشان را تاکنون تکمیل نکرده اند با دادن یک افر فرد را ترغیب به کامل کردن و نهایی کردن سبد خرید کنید.

   

 3. اس ام اس مارکتینگ

در شرایط کنونی و با قطعی های اینترنت بسیاری از افراد بار دیگر به پیامک و ارتباطات از طریق اس ام اس روی آورده اند این فرصت را غنیمت شمارید و با ارسال پیامک افراد را از محصول و یا فروشگاه اینترنتی خود باخبر سازید. در پیامک ارسالی از متن های طولانی استفاده نکنید خلاصه و کوتاه بنویسید طوری که مخاطب تمایل داشته باشید محتوای ارسالی را بخواند و با توجه به گروه های مختلف مشتریان این پیامک ها را ارسال نمایید تا افراد با سلایق مختلف ترغیب شوند و به پیام ارسالی شما واکنشی مثبت نشان دهند توجه کنید که ارسال پی در پی پیامک موجب آزار و مزاحمت است در هر زمان و ساعتی پیامک ارسال نکنید و بهترین زمان و بهترین پیام را با توجه به پرسونای مخاطبین خود انتخاب کنید تا نتیجه مطلوب را از این روش کسب کنید.