دفتر تهران: 150 17 910 21 98+, نمایندگی ترکیه: 71 95 541 552 90+, نمایندگی عمان: 5706 9110 968+, نمایندگی آلمان: 475 71 599 151 49+

CRM

CRM چیست و چه کاربردی در کسب‌وکارها دارد؟

CRM چیست و چه کاربردی در کسب‌وکارها دارد؟

CRM یکی از اجزای حیاتی هر کسب‌وکاری است. مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM تمام فعالیت‌ها، استراتژی‌ها و فناوری‌هایی که شرکت‌ها برای مدیریت تعاملات خود با مشتریان فعلی و بالقوه خود نیاز دارند را مدیریت و استفاده می‌کند. در واقع این سیستم نوعی نرم‌افزار کاربردی است که به شما کمک می‌کند بهتر و راحت‌تر با مشتریان خود در تماس باشید.

CRM چیست؟

CRM به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا رابطه‌ای با مشتریان خود ایجاد کنند تا باعث ایجاد وفاداری و حفظ مشتری شود. از آنجایی که وفاداری مشتری و درآمد هر دو کیفیتی هستند که بر آینده کسب و کارها تأثیر می‌گذارند، این سامانه یک استراتژی مدیریتی ویژه‌ای را ایجاد می‌کند که سود را برای یک کسب‌وکار افزایش می‌دهد. استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یک استراتژی برای یادگیری بیشتر در مورد نیازها و رفتارهای مشتریان است.

اگر فکر می‌کنید استفاده از این نرم‌افزار تنها برای ارتباط با مشتری است اشتباه می‌کنید. ارزش CRM بسیار بیشتر از حفظ فهرست مشتریان برای ردیابی تماس است. این سیستم قرار نیست جای نرم‌افزار دفترچه تلفن را برای شما بگیرد. بلکه این سیستم خدمات تعاملی که کارکنان شما با هر مشتری خاص دارند را دنبال کرده و ابزاری برای اندازه‌گیری آن ارائه می‌دهند. این به این معنی است که این نرم‌افزار با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده به شما کمک می‌کند تا با مشتریان خود بهتر و راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.

این اطلاعات می‌تواند شامل همه چیز باشد، از خرید اولیه مشتری گرفته تا سابقه پشتیبانی مشتری، CRM ها این اطلاعات را به صورت ایمن ذخیره می‌کنند و در صورت نیاز می‌توانند داده‌ها را ردیابی، تجزیه‌وتحلیل و نمایش دهند.

چرا باید از CRM استفاده کنیم؟

CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management است. اگرچه این اصطلاح به خودی خود توضیحی است، اما هیچ کس نمی‌داند که چگونه باید این فرایند ارتباط با مشتری را ایجاد و آن را حفظ کند. البته شما می‌توانید از تجربه خود درس بگیرید، اما این به قیمت برخی اشتباهات مهم در تجارت شما تمام خواهد شد. درنتیجه بهترین راه استفاده از تجربه دیگران است.

برخی از کارآفرینان اهمیت استفاده از  CRM را به‌سختی آموخته‌اند، اما شما مجبور نیستید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روندها را درک کنید و سیستم را با توجه به نیازهای مشتریان فعلی و بالقوه خود شخصی‌سازی کنید.

اهمیت CRM در دنیای تجاری کسب‌وکارها

در دنیای تجاری، اهمیت حفظ مشتریان فعلی و گسترش تجارت بسیار مهم است. هزینه‌های مرتبط با یافتن مشتریان جدید بسیار بیشتر از حفظ مشتریان قدیمی است. درنتیجه بهتر است که برخی از هزینه‌ها برای حفظ مشتریان قدیمی صرف شود. هرچه مشتری فرصت‌های بیشتری برای انجام تجارت و استفاده از خدمات با شرکت شما داشته باشد، بهتر است. یکی از راه‌های رسیدن به این هدف، باز کردن کانال‌هایی مانند فروش مستقیم، فروش آنلاین، حق رأی دادن، نمایندگی‌ها و غیره است. با این حال، هر چه تعداد کانال‌های شما بیشتر باشد، نیاز به مدیریت تعامل خود با مشتریان بیشتر می‌شود.

 مدیریت ارتباط با مشتری به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بینشی از رفتار مشتریان خود به دست آورند و عملیات تجاری خود را اصلاح کنند. این فرآیند باعث می شود تا اطمینان حاصل کنید که به مشتریان به بهترین شکل ممکن خدمات ارائه شود. در اصل، CRM به یک کسب‌وکار کمک می‌کند تا ارزش مشتریان خود را شناسایی کرده و روی بهبود روابط با مشتری سرمایه‌گذاری کند. هرچه درک بهتری از مشتریان خود داشته باشید، می‌توانید بهتر پاسخگوی نیازهای آن‌ها باشید.

CRM چگونه می‌تواند کسب‌وکارها را متحول کند؟

CRM می‌تواند موارد زیر را در کسب کارها به دست بیاورد:

  • پیدا کردن عادات خرید، نظرات و ترجیحات مشتریان
  • ایجاد پروفایل افراد و گروه‌ها برای بازاریابی مؤثرتر و افزایش فروش
  • تغییر روش کار برای بهبود خدمات مشتری و بازاریابی
  • افزایش فروش از طریق زمان‌بندی بهتر به دلیل پیش‌بینی نیازها بر اساس روندهای تاریخی
  • شناسایی نیازها به‌طور مؤثرتر با درک نیازهای خاص مشتری
  • فروش متقابل محصولات دیگر با برجسته کردن و پیشنهاد جایگزین‌ها یا پیشرفت‌ها
  • تعیین اینکه کدام یک از مشتریان شما سودآور هستند و کدام یک سودآور نیستند.

استفاده از خدمات CRM

گروه توسعه جورچین وب با تجربه 9 ساله در کنار شما  هستند تا شما به راحتی بتوانید سامانه‌های مدیریت مشتری و CRM مناسب با کسب‌وکار خودتان را راه‌اندازی کنید. فرایند راه‌اندازی این سامانه در مجموعه شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن خواهد بود تا کسب‌وکار شما خیلی سریع با شرایط جدید سازگار شده و شما بهتر و سریع‌تر بتوانید توجه و رضایت مشتریان خود را جلب کنید. همچنین شما می‌توانید در زمینه‌های طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، امنیت سایت  و تولید محتوا خدمات گسترده‌ای را از ما دریافت کنید.

ارتباط سریع با جورچین وب

برای سفارش خدمات نیاز نیست مراحل اداری طی کنید ! از طریق یکی از راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید و سوالات خودتون رو از ما بپرسید، مشاوره رایگان یکی از خدمات ماست. ما از شروع ایده تا همیشه در کنار شما می مونیم.

جدیدترین های جورچین وب