سایت خدماتی نیاز اصلی و ضروری کسب‌وکارهای آنلاین است. در این نوع سایت‌ها یک خدمات و یا خدماتی خاص به مشتریان کسب‌وکارها ارائه می‌شود. امروزه کسب‌وکارهای خدماتی فراتر از یک شهر و یا محله رفته‌اند. شما می‌توانید برای امور پذیرایی و مهمانداری مجالس خود از شرکت‌های معتبر از سراسر کشور استفاده کنید.

 وب سایت خدماتی چیست؟

وب سایت خدماتی به سایت‌هایی گفته می‌شود که کسب‌وکارهای خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند این خدمات می‌تواند در قالب نظافت، مهمانداری و خدمات پذیرایی و یا حتی وب سایت  در خصوص فعالیت‌های مشاوره‌ای، حقوقی  و مارکتینگ باشد. در واقع وب‌سایت‌هایی که کالایی برای فروش ندارند و  خدمات خود را به مشتریان خود ارائه می‌کنند به عنوان وب سایت خدماتی شناخته می‌شود.

بررسی و طراحی انواع وب سایت خدماتی
بررسی و طراحی انواع وب سایت خدماتی

در صورتی که کسب‌وکار شما خدماتی است باید از وب سایت خدماتی برای کسب‌وکار خود استفاده کنید. این وب سایت‌ها ساختار و بستری متفاوت با سایت‌های شرکتی و سایت‌های فروشگاهی دارند.  به همین دلیل هم باید از این وب سایت‌ها برای این‌گونه کسب‌وکارها استفاده کرد.

درواقع سایت‌های شرکتی به عنوان برندینگ فعالیت می‌کنند ممکن است محصولی هم برای فروش داشته باشند اما قیمت آن به صورت توافقی و قراردادی است. سایت‌های فروشگاهی هم مملو از صفحات محصولات است که هرکدام قیمت‌های خاص خود را دارند.

اما سایت‌های خدماتی نه تنها تعداد صفحات سایت‌های فروشگاهی را ندارند بلکه نسبت به سایت‌های شرکتی نیز تفاوت‌هایی دارند. در سایت خدماتی هدف نشان دادن نوع خدمات به مشتری است. اینکه مشتری چگونه با خدمات سایت شما آشنا شود و بهترین دید را از خدمات شما داشته باشد، در سایت‌های خدماتی به شدت مورد توجه است.

بررسی و طراحی انواع وب سایت خدماتی
بررسی و طراحی انواع وب سایت خدماتی

برخی از مدل‌های کسب‌وکار مانند مشاوره  و بازاریابی که با مشتری با صورت مکالمه‌ای در تماس هستند نیاز به سایت‌هایی دارند که کاربران و مخاطبان به راحتی پرسش‌های خود را مطرح کنند و مدیران و مشاوران کسب‌وکارها نیز به آن‌ها پاسخ دهند.

 امکانات ارائه شده در سایت خدماتی

ممکن است این امکانات بر اساس نوع کسب‌وکار شما متفاوت باشد، با این حال تقریباً از همه آن‌ها در وب سایت خدماتی استفاده می‌شود:

جایی که کسب‌وکار شما خدمات ارائه شده را به مشتری معرفی می‌کند

در این بخش مشتریان شما باید بر اساس نوع خدمات توانایی سفارش آنلاین را داشته باشند.

این بخش به این منظور باید ایجاد شود تا شما بتوانید بازخوردهای مثبت و منفی مشتریان در خصوص خدماتی که به آن‌ها ارائه کرده‌اید را دریافت کنید. این توصیه‌ها به بهبود کسب‌وکار شما کمک می‌کند همچنین نشان دادن توصیه‌ها و تشکرها به دیگر مخاطبان می‌تواند اعتماد آن‌ها را جلب کند.

اگر از آن دسته مجموعه‌ها هستید که خدمات گوناگونی را ارائه می‌دهید باید آن‌ها را به صورت منظم و دسته‌بندی شده در اختیار کاربران و مخاطبان قرار دهید

یکی از قابلیت‌های مهم در وب سایت خدماتی این است که شما در لحظه با مشتری و بازدیدکننده وارد گفتگو شوید. این امر در سایت‌های مشاوره‌ای به شدت مورد نیاز است تا خیلی سریع کاربر و مخاطب را با سایت خود درگیر کنید.

بررسی و طراحی انواع وب سایت خدماتی
بررسی و طراحی انواع وب سایت خدماتی

طراحی وب سایت خدماتی به صورت حرفه‌ای

گروه توسعه وب‌سایت جورچین به‌عنوان یک  مجموعه حرفه‌ای و منظم به صورت پیوسته در حال توسعه ابزارهای خود است. ایجاد و طراحی انواع وب سایت خدماتی از جمله فعالیت‌های این شرکت در زمینه تولید سایت‌های مناسب با کسب‌وکارها است.

این مجموعه با تجربه 9 ساله به راحتی می‌تواند کسب‌وکار شما را آنالیز کرده و بهترین ابزارها را در اختیار شما قرار دهد. ما به شما کمک کنیم که محصولات و خدمات خود را به‌صورت آنلاین به مشتریانتان ارائه بدهید. شما می‌توانید از خدمات  طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، امنیت سایت، تولید محتوا  و دیگر خدمات ارائه شده در مجموعه در جورچین وب استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *