ریسپانسیو بودن وب سایت  یکی از استانداردهای روز دنیا است. امروزه اکثر سایت‌ها باید برای گوشی‌های تلفن همراه و تبلت ها بهینه‌سازی شوند. این کار باعث می‌شود که منوها و بلوک‌های محتوایی در گوشی‌های هوشمند و تبلت ها به خوبی نمایش داده شود. یکی از استانداردهای سئو رتبه‌بندی سایت‌ها در گوگل همین ریسپانسیو بودن است.

 اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت

ریسپانسیو بودن وب سایت  نه تنها باعث بهبود سئو و رتبه سایت شما می‌شود، بلکه باعث می‌شود تجربه کاربران با سایت شما نیز مطلوب باشد. در صورتی که کاربران و مخاطبان سایت شما با گوشی تلفن همراه و یا تبلت وارد سایت شما شوند، ویژگی ریسپانسیو بودن باعث می‌شود که آن‌ها سایت را مرتب و سالم مشاهده کنند. در صورتی که سایت ریسپانسیو نباشد محتواهای سایت به هم ریخته و یا بسیار ریز و نامفهوم به کاربر نمایش داده شوند. همین امر باعث  نارضایتی شدید کاربر خواهد شد.

اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت و تأثیر آن در جذب مخاطب
اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت و تأثیر آن در جذب مخاطب

 مزایای ریسپانسیو بودن وب سایت

اگر می‌خواهید بدانید چرا داشتن یک طراحی واکنش گرا در اولویت است، در اینجا سه ​​مزیت اصلی آورده شده است:

دسترسی به محتوایی که به طور مناسب روی هر دستگاهی (شامل رایانه، لپ‌تاپ، تبلت، موبایل‌های هوشمند) تنظیم شده است، تجربه کاربر را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. همچنین یک طراحی واکنش گرا خوب خوانایی را در سایت بهبود می‌بخشد، این امر باعث می‌شود که زمان صرف شده در وب سایت افزایش پیدا کند.  در نتیجه  تعامل کاربر با سایت شما افزایش پیدا کرده و در نتیجه بانس ریت سایت شما افزایش پیدا می‌کند. همچنین در خصوص سایت‌های فروشگاهی و کسب و کارها باعث می‌شود که فروش و ارائه خدمات بیشتر و بهتر شود. به طور کلی، طراحی مناسب و ریسپانسیو بودن وب سایت تأثیر زیادی  برای سایت‌های تجاری و کسب و کارها  دارد.

ریسپانسیو بودن وب سایت   به طور مستقیم بر سئوی وب سایت تأثیر می‌گذارد. عواملی مانند سرعت بارگذاری یا حذف محتوای تکراری در نسخه‌های تلفن همراه باعث می‌شود که کاربران راحت‌تر و بهتر به محتوای سایت شما دسترسی داشته باشند. گوگل به مدیران وب‌سایت‌ها توصیه می‌کند با استفاده از طراحی واکنش‌گرا و ریسپانسیو بودن وب سایت، استفاده از HTML یکسان برای همه دستگاه‌ها و استفاده از پرسش‌های رسانه‌ای CSS، بهترین شیوه طراحی را در وب سایت‌های خود پیاده سازی کنند. فرقی ندارد بو سایت شما تجاری است و یا برای پرسونال برندینگ و موارد شخصی است، ریسپانسیو بودن وب سایت  باعث می‌شود که  محتوا در هر دستگاهی به درستی نمایش داده شود.

ریسپانسیو بودن وب سایت  باعث می‌شود که سرعت بارگذاری سایت را در دستگاه‌های مختلف بهبود  پیدا کند.  سرعت بارگذاری بهتر نه تنها تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد بلکه بر بهبود موقعیت وب نیز تأثیر می‌گذارد.

اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت و تأثیر آن در جذب مخاطب
اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت و تأثیر آن در جذب مخاطب

نکات مهم در ریسپانسیو بودن وب سایت

در اینجا برخی از ملاحظات و شیوه‌های طراحی خوب برای ریسپانسیو بودن را به شما معرفی می‌کنیم:

 

موفقیت فرایند ریسپانسیو بودن وب سایت  زمانی است که محتوای یک وب سایت از نظر بصری به روشی خاص تطبیق داده می‌شود تا تجربه کاربری بهتری ارائه دهد. به عنوان مثال، وقتی وارد وب سایت The New Yorker می‌شویم، می‌توانیم تمام گزینه‌های موجود در منوی ناوبری را در هدر مشاهده کنیم. با این حال، اگر از یک دستگاه تلفن همراه به وب دسترسی داشته باشیم، اندازه صفحه کوچکتر باعث می‌شود که نوار پیمایش در سمت چپ بالای صفحه به عنوان یک منوی کشویی ظاهر شود.

اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت و تأثیر آن در جذب مخاطب
اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت و تأثیر آن در جذب مخاطب

گروه توسعه جورچین وب با تجربه 9 ساله در کنار شما  هستند تا شما به راحتی بتوانید وب سایت مرتبط با کسب‌وکار خودتان را راه‌اندازی کنید. فرایند طراحی وب سایت شما و ریسپانسیو بودن وب سایت  از همان ابتدای پروژه اعمال می‌شود تا در زمان و هزینه‌های شما صرفه جوی قابل‌توجهی انجام شود. شما می‌توانید در زمینه‌های طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، امنیت سایت، تولید محتوا و تولید محتوا خدمات گسترده‌ای را از ما دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *